Šuo ir kūdikis – ką daryti, kai kūdikis atvyksta į namus?

Rekomenduojame

Kai parsinešite kūdikį namo, jūsų šuo susidurs su daugybe naujų reginių, garsų ir kvapų. Kai kuriuos iš jų ji gali apmaudinti, ypač jei neturėjo galimybių praleisti laiko su vaikais būdamas šuniuku.

Drastiškai pakeisite savo kasdienybę, todėl pasikeis ir jūsų šuns tvarkaraštis. Šiuo laikotarpiu svarbu, kad augintis gautų kokybišką šunų maistą bei būtų gerai prižiūrimas. Nebūtinai jam bus skirta mažiau jūsų laiko ir dėmesio. Jam gali būti sunkus laikas, ypač jei ji kurį laiką buvo „vienintelis vaikas“.

Kad viskas vyktų kuo sklandžiau, svarbu šiek tiek laiko paruošti savo šunį jūsų naujo papildymo atvykimui. Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, sutelksite dėmesį į du dalykus:

  • Išmokykite savo šunį įgūdžių, kurių jam reikės saugiai bendrauti su naujuoju šeimos nariu.
  • Padėkite šuniui prisitaikyti prie daugybės naujų patirčių ir pokyčių.

Plano sudarymas

Jūsų šuo gaus naudos iš bet kokių mokymų, kuriuos galite atlikti prieš kūdikio gimimą.

Mokykite savo šunį svarbių naujų įgūdžių

Gera žodinė savo šuns kontrolė tikrai gali padėti žongliruoti jo poreikiais ir kūdikio priežiūra. Šie įgūdžiai yra ypač svarbūs.

Šuns paruošimas gyvenimo būdo pokyčiams

Daugelis šunų patiria nerimą, kai jų gyvenimo būdas smarkiai pasikeičia. Nors viskas pasikeis gimus naujagimiui, galite sumažinti savo šuns stresą, palaipsniui pratindami jį prie šių pokyčių.

Kūdikio nešimas namo

Pirmas įspūdis yra svarbus. Jūsų šuo nuo pat pradžių turėtų turėti malonių potyrių su jūsų kūdikiu.

Kasdienis gyvenimas su kūdikiu

Kai atnešite kūdikį, toliau sutelkite dėmesį į jo susiejimą su gerais dalykais jūsų šuniui. Jums gali kilti pagunda skirti jam daug dėmesio, kai kūdikis miega, o tada pabandykite priversti jį atsigulti, tylėti ir palikti jus ramybėje, kol kūdikis nemiega.

Šuns paruošimas gyvenimui su mažyliu

Daugelis šunų, kurie neleido laiko su vaikais, mano, kad vaikai yra painūs ir bauginantys. Kai kuriems jie atrodo tiesiog baisūs! Tyrinėdami pasaulį, maži vaikai daug griebia, kiša ir traukia.

Galų gale jūs išmokysite savo vaiką švelniai ir pagarbiai elgtis su savo šunimi, tačiau jis negalės suvokti šių sąvokų kaip vaikas. Taigi prieš jam pradedant šliaužti, svarbu padėti šuniui priprasti prie šiurkštaus ir net skausmingo elgesio.

Išmokyk savo vaiką gerbti savo šunį

Kai vaikas vystosi, išmokykite jį gerbti savo šuns kūną, saugias zonas ir daiktus. Visada prižiūrėkite sąveiką, kad galėtumėte nukreipti savo vaiką, kai jis mokosi tinkamai bendrauti ir žaisti su jūsų šunimi. Aktyvus vaidmuo kuriant jūsų vaiko ir šuns santykius bus naudingas visiems.

Pabaigai
Jūsų vaikas ilgainiui norės pažaisti draugus, todėl svarbu, kad jūsų šuo jaustųsi saugiai šalia nepažįstamų vaikų. Sekite šiuos patarimus ir tuomet jums puikiai pavyks pripratinti šunį prie naujo šeimos nario.

Šaltinis: dimedium.lt

Paskutiniai įrašai