Pagrindiniai uždarosios akcinės bendrovės mokesčiai

Rekomenduojame

Pasak formalios žodžio reikšmės, mokesčiais mes galime laikyti tam tikrą privalomą mokėti pinigų sumą kurią nustato valstybė už tam tikrą savo veiklą ar atliekamus veiksmus. 

Taigi, akivaizdu, jog mokesčius moka kiekvienas verslaujantis žmogus, kadangi jo vykdoma veikla yra laikoma kaip ekonominė. Tipinėje įmonėje, mokesčiai yra mokami už pačią veiklą ir už darbo santykius.

Įmonių steigimas taip pat reikalauja specifinių žinių apie mokesčių sistemą, taigi, šiame straipsnyje mes aptarsime pagrindinius mokesčius uždarajai akcinei bendrovei Lietuvoje.

Mokestis tai?

Mokesčiai – viena iš svarbiausių sudėtinių dalių versle, neretai sukeliančių nemažai galvosūkių verslininkams.

Vis dėl to, turint pakankamai, orientuotis šiuose „piniginiuose vandenyse“ tampa kur kas aiškiau ir paprasčiau, na o kartu galima lengviau planuotis ir savo ateities veiklą.

Pagrindiniai UAB mokesčiai

Pelno mokestis

Paprastai tai reikš 15 procentų mokestinę sumą nuo jūsų įmonės uždirbto pelno. Tiesa, jeigu juridinis asmuo neturi daugiau 10 darbuotojų, uždirbtas pelnas yra mažesnis nei 300 000 eurų.

Pirmaisiais kalendoriniais metais jūsų UAB bus taikomas lengvatinis 0 procentų pelno mokestis. Kitu atveju taip pat gali būti taikomas lengvatinis 5 procentų PM tarifas – jeigu įmonėje ne daugiau 10 darbuotojų, pajamos yra iki 300 000 eurų, pagrindiniai UAB akcininkai neturi didelių akcijinių paketų kitose įmonėse.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

Įprastai yra taikomas 21 procento mokestis tarifas visoms UAB. Juridinis asmuo privalo registruotis kaip PVM mokėtojas jeigu per paskutinį 12 mėnesių mokestinį laikotarpį pajamos buvo didesnės nei 45 000 eurų arba buvo įsigyta prekių daugiau nei už 14 000 eurų.

Gyventojų pajamų mokestis (GPM)

Paprastai yra taikomas 20 procentų mokestinis tarifas, kuris tuo pačiu  neviršija 60 VDU (vidutinių darbo užmokesčių) dydžio nuo pajamų. Šis mokestis yra reikalingas VSD bazei kiekvienam darbuotojui sudaryti.

Geriausias būdas suprasti mokesčių sistemą Lietuvoje

Kaip jau minėjome, mokesčiai yra vienas didžiausių galvosūkių verslininkui. Tai yra ypač aktualus klausimas pradedantiesiems verslininkams norintiems savo veiklą vykdyti sėkmingai ir eigoje nesusidaryti sau finansinių problemų.

Manome, jog geriausias būdas išmokti orientuotis mokesčiuose yra kreiptis tinkamos finansinės pagalbos. Paprastai verslininkai neseniai pradėję savo veiklą būna pakankamai užsispyrę – jie nebijo rizikuoti, o dažnai užsibrėžti tikslai gali viršyti tai ką įmonės išties geba atlikti.

Finansinė pagalba

Ilgainiui tai gali privesti įmonę prie labai rimtų problemų, kurios neretai būna finansinės. Norime jums pasakyti iš karto, kreiptis finansinės pagalbos tikrai nėra gėdinga ar nepatogu.

Nebūtinai reikia kreiptis į finansų analitiką privačiai ar ties tuo dirbančią įmonę, kadangi internete yra kur kas daugiau pigių alternatyvų leisiančių savo finansus tvarkyti kur kas paprasčiau.

Apibendrinant

Trumpai aptarėme pagrindinius verslo mokesčius. Galima sakyti, jog mokestinės prievolės yra vienas iš svarbiausių verslo aspektų, na o norintiems savo veiklą vykdyti optimaliai, būtina susitvarkyti jų valdymo procedūrą.

Paruošta pagal financelt.lt informaciją.

Paskutiniai įrašai