Pagrindinės vestuvių ceremonijos tradicijos

Rekomenduojame

Ar jūs kada nors buvote gėlių mergina, pamergė ar gaudėte puokštę draugo vestuvėse? Visų šių papročių tikimasi šiuolaikinėse vestuvėse, tačiau šios vestuvių tradicijos iš tikrųjų atsirado dar senovėje.

Nuo santuokos atsiradimo maždaug prieš 23 000 metų skirtingos kultūros sukūrė savo vestuvių papročius. Daugelis šių papročių išlaikė laiko išbandymą ir peraugo į šiandien mums pažįstamas vestuvių tradicijas. Viena populiariausių tradicijų yra privaloma vestuvinės suknelės, kurios yra atpažįstamos visame pasaulyje.

Daug šių tradicijų prasidėjo senovės Egipte, Romoje ir Graikijoje. Pavyzdžiui, vestuvinis tortas yra kilęs iš romėnų tradicijos, kad vaisingumas būtų sulaužytas kviečių pyragaičiai ant nuotakos galvos ir sukraunami kuo aukščiau.

Mes sukūrėme 6 populiarių vestuvių tradicijų ir jų ištakų vaizdą, kad galėtumėte daugiau sužinoti, kaip atsirado šie įprasti papročiai.

1. Santuokos kilmė

Santuokos kilmė prasidėjo prieš 23 000 metų, kai medžiotojai-rankiotojai tapo ūkininkais ir pradėjo formuotis lyčių vaidmenys namų ūkyje.

Vyrai tapo atsakingi už maisto rinkimą, o moterys liko namuose auginti vaikus. Taigi santuoka netrukus tapo būtina užtikrinant jų atžalų išlikimą.

2. Vestuvių nuometas

Ši vestuvių tradicija atsirado nuo sutartų santuokų atsiradimo. Tradiciškai jaunikio šeima neleido jam pamatyti savo nuotakos iki vestuvių. Taip yra todėl, kad jei jam nepatiko jos išvaizda, buvo tikimybė, kad jis gali nesutikti ją vesti.

Todėl nuometas buvo naudojamas paslėpti nuotakos išvaizdą iki pat tos akimirkos, kai jie turėjo būti susituokę.

3. Prie automobilio pririštos skardinės

Vestuvių tradicija susieti skardines su vestuvinio automobilio bamperiu kyla iš prancūzų papročio porai mesti „charivari“.

„Charivari“ iš esmės buvo šventė, vykusi naktį prieš vestuves. Kaimynai vaikščiojo gatvėmis ir daužė savo puodus ir keptuves, kad visame kaime būtų kuo daugiau triukšmo, kad išgąsdintų piktąsias dvasias.

Kadangi skardinės skleidžia triukšmą, kai jas tempia už važiuojančio automobilio, klasikinis „charivari“ buvo pritaikytas tiesiog pririšti skardines prie vestuvinio automobilio bamperio.

4. Vestuvių tortas

Kadangi pyragai reiškia vaisingumą, senovės romėnai kepdavo kviečių pyragus ir sulaužydavo juos per nuotakos galvą. Netrukus tapo įprasta sukrauti šiuos kvietinius pyragus vienas ant kito, kuo aukščiau.

Nuotaka ir jaunikis buvo paraginti pabučiuoti bokštą jo nenuverčiant. Jei jiems pasiseks, jie galės džiaugtis viso gyvenimo sėkme poroje.

5. Užrišti mazgą

Romėnų amžiuje įprastas paprotys buvo ceremonijos metu surišti jaunosios ir jaunikio rankas. Pora negalėjo būti paleista, kol santuoka nebuvo oficiali. Tai yra tradicija, vadinama „tvirtinimu rankomis“, ir yra įprasta įvairių kultūrų visame pasaulyje praktika.

6. Vestuvinis žiedas

Apskritimas reiškia amžinybę, nes jis neturi nei pradžios, nei pabaigos. Senovėje moterys ant riešų ir kulkšnių nešiojo žiedus, pagamintus iš papiruso. Tuomet romėnai pradėjo medžiagą pakeisti geležimi, kuri galiausiai paskatino auksą naudoti pirmuosius sužadėtuvių žiedus.

Deimantinio sužadėtuvių žiedo tradiciją pradėjo Austrijos hercogas Maximilianas, kai jis pasipiršo Marijai iš Burgundijos. Kaip ir apskritimai, deimantai ilgą laiką buvo laikomi amžinybės simboliais, nes jie yra sunkiausi brangakmeniai žemėje.

Žiedą ant ketvirto piršto uždėjo egiptiečiai, kurie tikėjo, kad būtent piršte yra vena, jungianti širdį.

Pabaigai

Yra begale skirtingų tradicijų skirtingose pasaulio vietose ir norint turėti puikias vestuves tikrai nebūtina jų visų laikyti. Jeigu norite sužinoti daugiau apsilankykite vestuviupartneris.lt

Paskutiniai įrašai