Net ir paskolos iš privačių asmenų turėtų būti imamos saikingai

Rekomenduojame

Galvojate kuo skiriasi paskolos iš privačių asmenų nuo tų, kurias suteikia paprastos Lietuvos banko registruojamos kredito įstaigos? Pagrindinis skirtumas ko gero yra palūkanos. Privatūs asmenys dažniausiai skolina kelis kartus mažesnėmis palūkanomis, todėl ne paslaptis, kad pas juos noriai skolinasi vis daugiau žmonių. Tiesa, kredito įstaigos irgi turi privalumų, o vienas svarbiausių – jos dažniausiai nereikalauja jokio turto įkeitimo. Privatūs asmenys, išduodami paskolas, reikalauja turto įkeitimo. Dažniausiai paskolos išduodamos su hipoteka. Tačiau, lyginant palūkanas, vis tiek vertėtų labiau atsižvelgti į privačių asmenų pasiūlymus, jeigu turite kokį nors užstatą. Tai labiausiai aktualu turėtų būti tiems, kurie dėl tam tikrų aplinkybių dabar negali laiku mokėti įmokų kitiems kreditoriams.

Paskolos iš privačių asmenų gali būti imamos su siekiu refinansuoti turimas skolas.

Skolų refinansavimas yra viena dažniausių paslaugų, kuria naudojasi į skolas įklimpę asmenys, tačiau reikia žinoti, kad net ir tokios paskolos turėtų būti pasirenkamos labai atsargiai. Mat, kai kurie kreditoriai refinansavimo paskoloms taiko gana nemažas palūkanas. Jums reikia rinktis tuos pasiūlymus, kurie būtų su mažiausia metine palūkanų norma. Tokias paskolas siūlo privatūs asmenys. Tiesa, būtina žinoti ir tai, kad privatūs asmenys pinigus skolina dviem būdais. Pirmuoju – jie skolina patys t.y. visą skolinimo procedūrą vykdo be tarpininkų.

Antruoju būdu privatūs kreditoriai paskolas suteikia per sutelktinio finansavimo platformas. Jose dažniausiai yra finansuojamos kitų žmonių prašomos paskolos. Pavyzdžiui, vienas žmogus pateikia paraišką, kurioje nurodyta 1000 eurų prašoma suma. Šią sumą reikia surinkti ir tai padaro privatūs kreditoriai. Privatūs asmenys gali rinktis kiek finansuoti tą paskolą. Pavyzdžiui, vienas privatus asmuo gali finansuoti iki 100 eurų, o kitas gali finansuoti likusius 900 eurų.

Kai kurios paskolos iš privačių asmenų tikrai neturėtų būti imamos esant bėdai.

Jeigu jūs skolinatės tikėdamiesi, kad su nauja paskola jūs galėsite sėkmingai padengti kitas skolas, tai tuomet reikėtų pasižiūrėti kokias palūkanas taikys kreditorius. Jeigu jis nustatys tokią metinių palūkanų normą, kuri bus didesnė nei mokate dabar, tai logiška, kad jums neapsimokės imti naują paskolą.

Paskutiniai įrašai