Kur ieškoti kokybiškų temperatūros jutiklių?

Rekomenduojame

Temperatūra yra bene labiausiai matuojamas fizinis kiekis pramonėje, ji yra esminis parametras daugelyje procesų. Temperatūros jutiklis temperatūros informaciją paverčia elektriniu signalu, kurį gali naudoti matavimo priemonė, ekranas ar automatika. Tarp skirtingų esamų temperatūros jutiklių technologijų yra du labai skirtingi tipai:

Kontaktinių jutiklių, sudarančių daugumą temperatūros jutiklių, jautrusis elementas yra jutiklio ir matuojamos temperatūros sąlyčio vietoje. Nekontaktiniai jutikliai naudoja infraraudonųjų spindulių technologiją paviršiaus temperatūrai matuoti nuotoliniu būdu.

Kaip pasirinkti temperatūros jutiklį? Norėdami pasirinkti geriausią temperatūros jutiklį savo poreikiams, turėtumėte užduoti sau šiuos klausimus: Ar turėčiau pasirinkti kontaktinį ar infraraudonųjų spindulių jutiklį? Kontaktiniai jutikliai gali būti įvairių formų, yra jutiklių, tinkančių paviršiaus temperatūrai matuoti, arba jutiklių, skirtų temperatūrai matuoti medžiagos viduje. Bet kokiu atveju jutiklio ir matuojamo kontakto kokybė yra būtina.

Infraraudonųjų spindulių jutikliai gali matuoti tik jų paviršiaus temperatūrą. Net jei jiems nereikia kontakto, turite atkreipti dėmesį į atmosferos, esančios tarp jutiklio ir jo taikinio, pobūdį, kuris gali turėti įtakos matavimui. Kokią technologiją turėtumėte naudoti kontaktinių jutiklių atveju? Yra keletas skirtingų variantų: termoporos, atsparumo jutikliai ir kt. Negalima sakyti, kad viena technologija yra geresnė už kitą, kiekviena turi savo privalumų ir trūkumų. Jutiklio reakcijos laikas taip pat gali būti svarbus atsižvelgiant į tai, ar reikia matuoti temperatūros svyravimus, kai termoelementų reakcijos laikas yra greitesnis nei RTD. Temperatūros diapazonas, kurį turite išmatuoti, yra akivaizdžiai svarbus renkantis patį jutiklį, kaip ir jo technologija. Termoelementai ir RTD klasifikuojami pagal medžiagas, iš kurių pagamintas jų jautrus elementas, ir jų matavimo diapazonai skiriasi. Yra keletas termoelementų tipų, kurie atitinka skirtingas metalų poras. Kiekviena metalinė pora turi skirtingą matavimo diapazoną elintosprekyba.lt.

Paskutiniai įrašai