Korpusinės svetainės baldų pasirinkimas

Rekomenduojame

Nesvarbu, ar gyvenate savarankiškai, ar su šeima, jūsų svetainė yra svarbi erdvė. Šiame kambaryje jūsų šeima leidžia laiką kartu sėdint ant naudotų odinių baldų ar naujų, o kambaryje dauguma jūsų svečių praleis didžiąją laiko dalį.

Baldų pasirinkimas sukuria malonią, jaukią išvaizdą, tuo pačiu išlaikydama kasdienio gyvenimo nusidėvėjimą. Straipsnyje pateiksime patarimus kaip teisingai išsirinkti baldus savo svetainei.

Planas

Atlikite matavimus

Norėdami išmatuoti savo kambario ilgį ir plotį, naudokite juostą, matuoklį ar metrinę lazdą. Taip pat atsižvelkite į visų nišų ar kitų patalpoje esančių patalpų matmenis.

Sukurkite išsidėstymo planą

Galite naudoti tinklelio popierių, bet jį galite eskizuoti ir ant nešiojamojo kompiuterio popieriaus arba paprasto spausdintuvo popieriaus. Nustatykite, kiek vietos galite skirti baldams, ir nubraižykite keletą skirtingų būdų, kaip baldai gali tilpti į kambarį.

Taip pat turėtumėte atsižvelgti į bent vieną kiemą (1 metras) laisvos vietos tarp baldų. Viskas, kas yra mažesnis už tai, leis jums jaustis taip, tarsi eidami turėtumėte įsisprausti į savo baldus.

Patikrinkite durų angas

Išmatuokite, kiek plačios yra jūsų durų angos, kad išvengtumėte galimų pristatymo nesėkmių. Jūs nenorite įsigyti baldo tik norėdami sužinoti, kad negalite jo nunešti į savo namus.

Surenkite savo kambarį

Nustačius, kiek vietos galite skirti baldams ir kur norite juos pastatyti, pažymėkite tas erdves ant grindų, kad būtų geriau matoma. Naudokite tapytojo juostelę arba išskleiskite laikraščio lapus.

Pagalvokite, kaip kambarys bus naudojamas

Jei jūsų svetainė veiks kaip kasdienis šeimos susitikimas, jums reikės tvirtų, dėmėms atsparių baldų, ypač jei jūsų vaikai dar maži. Kita vertus, jei jūsų svetainė linksmins tik atsitiktinius svečius, galite pasirinkti trapesnius audinius, pagamintus iš subtilių audinių.

Atkreipkite dėmesį į natūralią kambario architektūrą

Kai kuriuose kambariuose yra įmontuoti dizaino elementai, kurie gali padėti nustatyti baldų tipą, kuris geriausiai atrodys kambario viduje. Pavyzdžiui, jei turite kaimišką židinį, salono dekoras gali būti geriau pasirinkimas nei ryškūs modernūs baldai. Šiuolaikiniai baldai gali būti geriausias buto svetainės kambarys su vaizdu į miestą.

Baldai ir dekoras

Pradėkite nuo pagrindų

Daugumoje svetainių yra sofa, fotelis, šoninis staliukas ir žurnalinis staliukas. Prieš pridėdami papildomų gabalų, tokių kaip pufai ir papildomos lentelės, ieškokite šių pagrindinių elementų.

Pirkite investicinius vienetus

Ieškokite tvirtų baldų su tvirtais mediniais rėmais ir vingiuotomis plieno spyruoklėmis. Aukštos kokybės kūriniai gali kainuoti šiek tiek daugiau, tačiau jie linkę geriau išsilaikyti ir ilgiau tarnauti.

Ieškokite kokybiškų, dėmėms atsparių audinių

Prabangios, aukštos kokybės medžiagos leis jums jaustis patogiau ir paprastai tarnaus ilgiau nei pigesni audiniai. Atsparūs dėmėms audiniai yra ypač naudingi, jei turite mažų vaikų, tačiau jie vis tiek gali būti gera idėja, net jei planuojate naudoti tik vietą svečiams, nes išpurvinti baldus gali vos ne kiekvienas.

Ieškokite pagalvėlių iš suvyniotų putų

Putplastis yra patogus ir patvarus. Kai kurios pagalvėlės gali būti užpildytos pūkais, tačiau pūkai paprastai lūžta ir greitai susidėvi.

Išbandykite rėmo stiprumą

Pakelkite vieną kūrinio koją nuo grindų maždaug šešis colius (15 centimetrų). Jei gretima koja taip pat nepakilo, rėmas yra per lankstus ir per silpnas.

Žinokite savo temas

Yra keletas būdų, kaip suskirstyti interjero dizaino temas, tačiau pagrindiniai iš jų dažnai yra šiuolaikinis, tradicinis, kasdienis ir senasis pasaulis.

  • Šiuolaikiniai ir šiuolaikiški baldai pasižymi aptakiomis, švariomis linijomis ir dažniausiai naudojami baltos, smėlio ar kitos neutralios spalvos. Stiklas, metalas ir blizgantis juodas lakas yra naudojami dažniau nei tradiciniai miškai.
  • Tradiciniai baldai yra elegantiški. Jis paprastai atrodo šiek tiek oficialesnis ir gali apimti detales, pavyzdžiui, susuktas rankas ir apatinius dugnus. Spalvos svyruoja nuo dramblio kaulo iki sodrių raudonų ir kitų spalvų atspalvių.
  • Kasdieniai baldai yra draugiški ir jaukūs. Daugelis kūrinių naudoja languotus, mažus spaudinius ir kitus modelius.
  • Senojo pasaulio baldai derina stilius iš prancūzų, ispanų ir italų dizaino. Kaimiški, antikvariniai kūriniai yra ypač tinkami, todėl turėtumėte ieškoti gilių, žemiškų spalvų.

Pabaigai

Užpildykite kambarį baldais bei kitais dekoro detalėmis jeigu tai leidžia vieta ir išdėstymas. Skrynios, plokščiadugniai pufai ir papildomi stalai ar sėdimosios vietos gali daug pridurti didelėje svetainėje, tačiau per daug šių dalių išstums mažesnę erdvę.

Informacija yra parengta vadovaujantis baldaiska.lt medžiaga.

Paskutiniai įrašai