Kokius vitaminus reikia duoti šunims?

Rekomenduojame

Visi šuniui reikalingi vitaminai randasi geros kokybės maiste, augintinį šeriant gerai subalansuotu maistu, papildomų vitaminų beveik ir nereikia, nes per didelis vitaminų kiekis gali paveikti gyvūno kūną. Nusprendus įtraukti vitaminus į šuns racioną, geriausia būtų pasitarti su veterinarijos gydytoju ir gauti jums reikalingą patarimą, nes patys pradėdami duoti vitaminus, galite neteisingai nustatyti diagnozę ir perdozuoti, pavyzdžiui, prasta kailio išvaizda gali būti susijusi su keliomis priežastim: dėl medžiagų apykaitos, dėl harmoninių problemų, dėl odos ir kt. Šunų poreikiai yra labai skirtingi, vitaminai ir papildai šunims duodami priklausomai nuo jo amžiaus, lyties, dydžio, galimų sveikatos problemų, fizinio aktyvumo ir pan. Šuniui reikalingi vitaminai, tačiau perdozuoti jų negalima, pavyzdžiui, vitaminai stiprinantys sąnarius  vyresnio amžiaus šunims gali padėti, o jaunesniems šuniukams gali pakenkti. Augintinių racione turi būti: A, D, E, K, B, grupės vitaminų. Maisto papildų veiksmingumas priklauso nuo to, ar pagal paskirtį jie naudojami ir kaip jie pagaminti.

Kaip pasirinkti vitaminus šuniui?

Pasirenkant vitaminus šuniui reikia skaityti gaminio etikėtes ir žinoti koks tiksliai ingredientas reikalingas, ieškokite žymos, kad gamintojas laikosi kokybės standartų, prekinių ženklų, kurie specializuojasi vienoje srityje. Šunų maistas taip pat papildytas tam tikrais vitaminais, todėl geriausia jei vitaminai bus duodami pagal  veterinaro nurodymus.

Kokiais maisto produktais galima šerti šunis?

Prieš duodant šuniui nedidelį kiekį tam tikro produkto, pasitarkite su veterinaru, kad gyvūnui nesukeltumet neigiamo poveikio. Vištiena tinka virta, kepta, tiktai ant keptos vištienos neturi būti svogūnų, tinka neriebus sūris, tačiau jeigu šuo netoleruoja laktozės, jo duoti  negalima. Bananai taip pat tinkami šuns organizmui, galima duoti obuolio, bet pašalinus juose asančias sėklas, morkas mėgsta šunys, jos nekoloringos ir padeda išsivalyti dantis, žaliosios pupelės sočios ir užpildo skrandį, galima duoti paskanauti nelukštentų, nesūdytų saulėgrąžų sėklų, žemes riešutų sviestas gyvūnams nesukelia jokios alergijos ir tinka vartoti.Visos šviežios ir šaldytos uogos tinka gyvūno organizmui, nes turi daug vitaminų ir antioksidantų.

Paskutiniai įrašai