Kaip elgtis? Įaugę plaukai ant veido

Rekomenduojame

Įaugusių plaukų požymiai yra raudonas ar iškilęs gumbas, arba galite turėti didesnių skausmingų gumbų, panašių į cistas ar virimus.

Įaugę veido plaukai taip pat gali būti niežtintys, nepatogūs ir neišvaizdūs. Tačiau daugeliu atvejų ši problema pagerėja savaime be gydymo. Išimtis yra tada, kai užauga plaukai. Tokiu atveju infekcijai gydyti gali prireikti antibiotiko.

Jei turite įaugusių veido plaukų, vienas iš geriausių būdų išvengti pasikartojimo yra vengti skutimosi ar plaukų pašalinimo nuo veido.

Geriausia yra pasinaudoti elektroepiliaciją Kaune ar kitame Lietuvos mieste. Žinoma, ne visada yra tam galimybė. Tačiau yra būdų ir produktų, kurie apsaugo nuo įaugusių plaukų atsiradimo.

1. Kasdien nusiplaukite veidą

Veido nuplauti tik vandeniu gali nepakakti, kad išvengtumėte veido plaukų įaugimo. Kad išvengtumėte šios problemos, kasdien nusiprauskite veidą švelniu valikliu, kad pašalintumėte nešvarumus ar aliejų, kurie užkemša jūsų poras. Tai svarbu, nes užsikimšusios poros padidina įaugusių plaukų riziką.

Jei įmanoma, naudokite odos šveitimo priemones. Patrinkite veidą sukamaisiais judesiais, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles.

Jei vaškuojate veido plaukus, keletą minučių prieš tepdami vašką, uždėkite veidą šiltu kompresu. Ši technika atveria jūsų poras ir apsaugo nuo įaugusių plaukų.

2. Pagerinkite skutimosi techniką

Prasti skutimosi būdai taip pat padidina įaugusių veido plaukų riziką. Kai kurie žmonės skutimosi metu tempia odą, tačiau dėl to plaukai dažnai nukrenta.

Taip pat svarbu nusiskusti plaukų kryptimi, kad nebūtų per trumpai supjaustytos sruogos. Jei pastebite, kad veido plaukai auga žemyn, nusiskuskite šia kryptimi.

3. Perjunkite skustuvo ašmenis

Kuo arčiau skutimosi, tuo didesnė rizika įaugti veido plaukams. Norėdami skustis saugiau, rinkitės vieno krašto skustuvo ašmenis.

Kadangi dvigubo krašto ašmenys kerpa plaukus gilesnėje vietoje, labiau tikėtina, kad šiais skustuvais išsivystys įaugę plaukai. Jei naudojate elektrinį skustuvą, nenustatykite skustuvo arčiausiai.

4. Nuvalykite skustuvo ašmenis

Vėl ir vėl naudojant tą patį skutimosi peiliuką, taip pat padidėja įaugusių plaukų rizika. Turėtumėte ne tik dažnai keisti skustuvo ašmenis, bet ir valyti ašmenis po kiekvieno skutimosi.

Dėl nešvarių ašmenų bakterijos gali patekti į jūsų poras ir sukelti infekciją. Po kiekvieno skutimosi nuplaukite ašmenis vandeniu, o po skutimosi naudokite alkoholio valiklį.

5. Naudokite skutimosi kremą

Sauso veido skutimasis yra tikras būdas išaugusiems veido plaukams vystytis. Paprastai laikykitės, kad veido plaukai būtų kuo labiau sutepti ir drėgni.

Prieš skutimą patepkite veidą skutimosi kremu ir vandeniu. Tai palengvina sausus, lūžinėjančius plaukus, todėl leidžia jums pašalinti plaukus vienu smūgiu.

6. Užtepkite drėkinamąjį kremą po skutimosi

Be veido priežiūros prieš skutimąsi ir skutimosi metu, po skutimosi turėtumėte rūpintis ir savo oda. Taikant drėkinamąjį kremą ar kremus, oda ir veido plaukai gali išlikti švelni tarp skutimosi.

Įpraskite tuoj pat po skutimosi ar vaškavimo tepti veidą šaltu vandeniu. Tai gali sumažinti dirginimą, sutraukti poras, drėkinti ir padėti gydyti įaugusius plaukus.

7. Naudokite chemines plaukų šalinimo priemones

Jei turite problemų su įaugusiais veido plaukais, palengvėjimą gali suteikti perėjimas nuo skustuvo prie plaukų šalinimo kremo. Depiliatoriai yra kremai ir losjonai, sukurti specialiai pašalinti nepageidaujamus plaukus, net ant jautrių kūno vietų, tokių kaip bikinio linija ir veidas.

Visada atlikite odos testą, kad iš anksto patikrintumėte, ar nėra alergijos.

Pabaigai

Įaugę veido plaukai gali būti erzinantys ir skausmingi, tačiau tinkamais produktais ir metodais galite sumažinti šios problemos riziką. Kai kurie žmonės labiau linkę turėti įaugusius plaukus ir nereaguoja į namų terapiją.

Jei negalite savarankiškai gydyti, plaukų šalinimas lazeriu gali suteikti ilgalaikių rezultatų ir palengvinti įaugusius plaukus. Pasitarkite su savo gydytoju dėl šio parinkimo, taip pat apie kitas šios būklės valdymo galimybes.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis depiliacijoscentras.lt informacija.

Paskutiniai įrašai