Ar saugu yra išsinuomoti automobilį karantino laikotarpyje?

Rekomenduojame

Automobilių nuomos paklausa yra didesnė nei bet kada. Daugelis automobilių nuomos kompanijų siūlo paslaugas iš turimų automobilių ir kainos auga, nes žmonės COVID-19 pandemijos metu ir toliau palaiko stengiasi keliauja.

Ir jei jūs esate vienas iš daugelio žmonių, norinčių šią vasarą pasinaudoti išsinuomotu automobiliu, jums taip pat gali kilti klausimas: ar išsinuomoti automobiliai yra saugūs?

Kaip sužinoti, ar mano nuomojamas automobilis yra švarus ir saugus vairuoti?

Pirmiausia apsvarstykite labiausiai tikėtiną naujojo koronaviruso perdavimo būdą, kuris yra tiesiogiai skirtas asmeniui, ir tada pritaikykite šią logiką nuomodamiesi automobilį, kuriame vieninteliai keleiviai esate jūs ir kiti jūsų keleiviai.

Atminkite, kad daugiausia koronavirusas perduodamas kvėpavimo takais – tai vyksta ne per negyvus daiktus. Kai esate nuomojamame automobilyje, didžiausia rizika kyla, jei susitiksite automobilyje su kuo nors kitu ir jie gali būti užkrėsti.

Rizikos dydis

Automobilis yra mažiau rizikingas nei potencialūs jame važiuojantys vairuotojai, jei jie yra tie, su kuriais nebuvote artimai bendravę.

Jei taip yra, jūs nežinote apie savo bendrakeleivių galimą poveikio riziką, tarkime, jei jie yra kolegos, vykstantys į komandiruotę iš skirtingų miestų, visi galite sau leisti papildomą apsaugą dėvėdami kaukes.

Tačiau kalbant apie patį automobilį, rizika apskritai yra pakankamai maža. Net jei jūsų liečiama sritis nebuvo tinkamai nušluostyta ir galėjo būti užteršta, jei neliesite burnos, nosies ir veido, o tarp jų turite gerą higieną, vis tiek turėtumėte būti saugus.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis nuomodamasis automobilį COVID metu?

Atsižvelgdami į griežtą naują nuomojamų automobilių kompanijų politiką, galite tikėtis, kad jūsų automobilis bus dezinfekuotas prieš jums jį panaudojus.

Šios griežtos priemonės, pavyzdžiui, apima patobulintas automobilių nuomos priemones, kurios vyksta tarp kiekvienos nuomos, protokolas, parengtas pagal įvairių sveikatos priežiūros institucijų rekomendacijas.

Be dulkių siurbimo ir bendro valymo, įmonės tarp visų nuomojamų patalpų dezinfekuojančiomis priemonėmis išvalo pagrindines vietas.

Įskaitant raktą ir raktų pakabuką, centrinę konsolę, puodelių laikiklius ir skyrius, sėdynės paviršius ir kišenes, vietas tarp sėdynės ir konsolės bei sėdynės ir durų sparnai, prietaisų skydelis, prietaisų skydai, vairas ir kolona, priedų skydelis, durų interjeras ir kišenės, visos vidaus ir lauko durų rankenos, veidrodžiai ir kitos lengvai liečiamos vietos.

Bendrovės taip pat taiko priemones, kad prireikus nedelsiant izoliuotų ir karantinuotų bet kurią transporto priemonę.

Ką daryti, jei paskutinis automobilį išsinuomojęs asmuo turėjo COVID?

Apsvarstykime blogiausią atvejį, kai paskutinis automobilio vairuotojas iš tikrųjų buvo užkrėstas ir aktyviai čiaudėjo bei kosėjo transporto priemonėje. Taip, techniškai jums, kaip kitam vairuotojui, kiltų „maža, bet ribota“ rizika. Bet jūs galite sušvelninti savo riziką dezinfekuodami tuos paviršius, kurie lengvai liečiasi, ir plaudami rankas.

Būsimiems nuomininkams yra primenama, kad virusas ant paviršių laikui bėgant miršta. Tai nėra taip gyvybinga negyviems daiktams. Be to, virusas yra labai jautrus dezinfekcinėms medžiagoms.

Taigi, jei norite sau suteikti papildomą apsaugos lygį, nuvalykite visas vietas dezinfekuojančia servetėle, kurią paliečia ranka.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, susijusius su automobilių nuoma COVID laikotarpiu. Atsižvelkite į šiuos patarimus tam, kad prireikus pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis, jūs galėtumėte išlikti saugūs ir sveiki.

Informacija yra parengta pagal sitandgo.lt medžiagą.

Paskutiniai įrašai